Unowocześniona nagrzewnica indukcyjna IHM jako przykładowy z czołowych wyrobów marki Energoel

Nowoczesna nagrzewnica indukcyjna IHM jako przykładowy z czołowych wyrobów przedsiębiorstwa Energoel dobierana jest przede wszystkim ze względu na wszechstronne cechy. Wysokoczęstotliwościowe urządzenie przeznaczone jest do nagrzewania indukcyjnego, o udostępnionych mocach zależnie od wytypowanego modelu: 3kW, 6kW, 12kW oraz 20kW. Częstotliwość pracy w urządzeniu to od pięćdziesięciu do 800 kHz. W tym wypadku także sporo zależy od konfiguracji.

Urządzenia podanej marki, zaliczające się w skład serii IHM mogą zostać wyposażone w wyjście do kierowania przyciskiem nożnym albo we wbudowany interfejs z wyjściami oraz wejściami cyfrowymi. Są one przeznaczone do pracy ze sterownikami PLC a także z systemami zaliczanymi do automatyki przemysłowej. Generatory mają kompaktowe wymiary, a głowice wzbudników upraszczają montaż w obowiązujących systemach automatyki, liniach produkcyjnych a także na manipulatorach robotów przemysłowych.

Szczegółowa charakterystyka urządzenia umieszczona jest pod adresem https://energoel.pl/produkt/nagrzewnica-indukcyjna-seria-ihm/, a jeśli klient chciałby się dowiedzieć więcej, może także konsultować się z pracownikami. Wybrane aplikacje, w jakich można zastosować nagrzewnicę to: lutowanie indukcyjne, lutowanie węglików oraz hartowanie indukcyjne. Dla kupujących dostępne są modele: o mocy 3kW z zasilaniem jednofazowym, o mocy 6kW z zasilaniem trójfazowym, o mocy 12kW z zasilaniem trójfazowym a także o mocy 20kW z zasilaniem trójfazowym. Grzejnictwo indukcyjne to efektywna technika nagrzewania i topienia metalu znajdująca zastosowanie w wielu procesach przemysłowych.

Doświadczeni inżynierowie zajmują się wykonaniem linii technologicznych, w których centralnym elementem są nagrzewnice. To one biorą odpowiedzialność za solidność i funkcjonalność maszyn. Poza przemysłem nagrzewnice można też zastosować w laboratoriach. Opanowana w firmie energoelektronika umożliwia opracowanie innowacyjnych maszyn, o dużej sprawności energetycznej.