Czym zajmuje się outsouring?

Przedsiębiorstwo lub korporacja zamierzająca wstąpić na poważnie w świat Internetu, ma obowiązek całkowicie się zastanowić, czy planuje zbudować własną infrastrukturę i zająć się tym samemu, czy również powierzyć to zadanie wyspecjalizowanej jednostce gospodarczej. Świadczenie tego rodzaju usług nosi specjalistyczną nazwę – outsourcing serwerów. Jest to powierzenie części obowiązku, w tym wypadku informatycznych powiązanych z serwerami, zewnętrznej niezależnej jednostce gospodarczej. Jest to praktyczne rozwiązanie. Oszczędza się pieniądze, w przypadku gdy jednostka gospodarcza sama musiałaby się zająć administracją i budową infrastruktury.

Dodatkowo powierza się to zadanie wyspecjalizowanym usługodawcą, wykonującym starannie swoje zadanie. Jednym z elementów outsourcingu jest tzw. netsourcing. Jest on połączony z usługami sieciowymi. Gra toczy się tu o umieszczaniu własnych stron internetowych i aplikacji poza siecią służbową. Są one umieszczane na serwerach zewnętrznych u firm świadczących takie usługi. Zaletami tu raz jeszcze są niższe wydatki oraz fachowość świadczenia usług – znacznie więcej na obsługa informatyczna Poznań. Do działania sprzętu komputerowego potrzebne jest zainstalowanie należytego systemu operacyjnego.

Czynność tą jesteśmy w stanie pozostawić dla zajmującego się tym informatyka lub ewentualnie mając szerszą wiedzę na temat komputerów dokonać tego samemu. Na początku musimy wybrać jaki system chcemy zainstalować. Teraz zdecydować się jesteśmy w stanie na coś z rodziny Microsoft Windows lub ewentualnie bezpłatnego Linuxa. Pierwsza z opcji wybory łączy się z kosztem kilkuset złotych. Do wyboru tu w zależności od mocy obliczeniowej stworzonego przez nas komputera, starszą wersję systemu Windows XP lub ewentualnie z nowszych wersji Windows Seven lub też Windows Eight.

Jeżeli mamy szybki procesor i wydajną pamięć ram, wybrać jesteśmy w stanie na domiar tego 64 bitową wersję system, która przyzwoiciej stosuje moc obliczeniową komputera. Jesteśmy w stanie także nie chcąc wydawać pieniędzy zdecydować się na coś gratisowego z rodziny Linux. Istnieje wiele dystrybucji tego systemu, najatrakcyjniejsze to Ubuntu oraz Mandriva. Wybór tej opcji kojarzy się z niedostępnością lub ewentualnie nie poprawnym działaniem programów ze środowiska Windows.