Blachy oraz blachowkręty – idealne połączenie

Blachy odnajdują zastosowanie w punktach wyjątkowo narażonych na nieprzydatne działanie środowiska oczywistego. Najczęstszym funkcją tego typu blachodachówek jest obicie dachów, w związku z czym blachy te bez ustanku stykają się z wodą, wiatrem, śniegiem, gradem i słońcem. Aby zapobiec niszczeniu dachów, należy przeprowadzać ich regularną konserwację. Każdego typu blachy mają inne wymagania w tym zakresie.

Sprawiedliwy i troszczący się o dobro konsumenta dystrybutor bezwzględnie ma obowiązek umieszczać wiadomości dotyczące technicznych wymogów blach w paczkach, w których blachy są dostarczane konsumentowi – tam jest również informacja, jakie blachowkręty wykorzystywać. Oczekiwania te obejmują standardy rozładunku, instalacji, gromadzenia oraz konserwacji. By blachy służyły przez długie lata jako bezpieczne i szczelne pokrycie dachu, wypada dokumentnie respektować dokładnych zarządzeń producenta, a w razie jakichkolwiek niepewności w zakresie eksploatacji dachu skontaktować się z nim jawnie, żeby zdobyć szczegółowe informacje.

Dachy wykonane z blach są wysoce narażone na działanie szkodliwych elementów środowiskowych. Niszczyć je może słońce, deszcz, wiatr, a również znajdujące się w powietrzu materiały chemiczne oraz mchy oraz porosty. Na obecność tych dwóch minionych wielokrotnie skarżą się użytkownicy dachów. Rozkwit porostów oraz mchów nie wynika jednakże z nieodpowiedniego wyboru pokrycia dachu. Z blach udaje się je niebywale szybko usunąć.

Porosty i mchy pojawiają się zazwyczaj na zacienionych obszarach dachu, np. na północnej połaci dachu bądź też w cieniu drzew. By je usunąć, najlepiej jest stosować specjalne środki przeciw porostom. Trzeba nim spryskać blachę przy użyciu trafnych środków ostrożności. Bez żadnego ale należy pamiętać o tym, że są to substancje wysoce toksyczne, w związku z czym warto zabezpieczyć rury oraz rynny. W razie jakichkolwiek problemów z eliminowaniem mchów z blach wypada skontaktować się z producentem bądź fachowymi monterami.